اخذ دریافت صدور فوری و ارزان گواهی گواهینامه ایزو ISO و IMS و HSE و CE و رتبه گرید پیمانکاری و رتبه و گرید انفورماتیک

5/5 - (128 امتیاز)

اخذ گواهینامه ایزو از انگلیس

اخذ گواهینامه ایزو از انگلیس

اخذ گواهینامه ایزو از انگلیس یکی از عبارات و اصطلاحات تبلیغاتی برای مراکز مشاوره ایزو می‌باشد. اسامی کشورهای اروپایی و آمریکایی امروزه بعنوان ابزاری جهت جلب اعتماد و رضایت مشتریان و کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سازمان بین‌المللی استاندارد بعنوان یک ارگان غیر دولتی اما معتبر جهت همسان سازی و یکسان سازی قوانین و الزامات مختلف در جهان تهیه و تدوین استانداردهای ایزو را انجام می‌دهد. اکثر کشورهای جهان از جمله انگلیس نیز عضو سازمان ISO می‌باشند.

اخذ گواهینامه ایزو از انگلیس بمعنای گرفتن گواهینامه ایزو بطور مستقیم از کشور انگلستان نیست. تمام کشورهای عضو سازمان ایزو توسط یک نماینده رسمی و دولتی با عضویت در انجمن IAF به کار مراجع و شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو در انگلیس رسیدگی و نظارت می‌کنند.

 

انجمن IAF چیست؟

سازمان بین‌المللی استاندارد ایزو وظیفه تهیه و تدوین انواع استانداردهای ایزو را برعهده دارد و کار نظارت و بازرسی به امور ثبت و صدور انواع گواهینامه‌های ایزو را برعهده انجمن IAF گذاشت. انجمن IAF بزرگترین و معتبرترین نهاد بین‌المللی در دنیا می‌باشد. IAF مخفف عبارت International Accreditation Forum بمعنای انجمن اعتبار دهندگان بین المللی می‌باشد.

اعضای انجمن IAF حداقل یک نماینده رسمی و دولتی از مراکز ملی استاندارد از کشورهای تابع استاندارد‌های جهانی ایزو می‌باشند. اعضای انجمن IAF تحت عنوان مراکز اعتبار دهنده یا Accerdiation Body به مراجع ثبت و‌ صدور گواهینامه ایزو اعتبار بخشی می‌کنند. مراکز اعتبار دهنده هر کشوری را اصطلاحاً AB می‌نامند.

 

مرکز AB چیست؟

AB های رسمی و دولتی می‌توانند بر روی تعداد زیادی شرکت‌های صادر کننده و گواهی دهنده ایزو نظارت و مدیریت داشته باشند. AB‌ رسمی و دولتی کشور انگلیس UKAS می‌باشد. مراجع و شرکت‌های زیادی تحت نظارت و اعتبار UKAS فعالیت می‌کنند.

 

مرجع CB چیست؟

شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو را Certification Body یا اصطلاحاً CB می‌نامند. اخذ گواهی نامه ایزو از انگلیس یعنی اخذ گواهینامه ایزو از CB هایی که تحت اعتبار AB کشور انگلستان با عضویت در انجمن IAF ثبت و صدور گواهینامه ایزو را انجام دهند. اخذ و دریافت انواع مدارک ایزو از مراجع و شرکت‌های صدور ایزو تحت اعتبار IAF از نظر سطح اعتباری یکسان می‌باشند.

سازمان‌ها و شرکت‌های دست ساز ایرانی با نام و برندهای کشورهای خارجی اما با اعتبار داخلی و بدون اعتبار انجمن IAF نیز در کشور ایران ثبت و صدور گواهینامه ایزو را انجام می‌دهند. مراجع صدور گواهینامه ایزو که تحت اعتبار یک AB بدون عضویت در انجمن IAF ثبت و صدور گواهینامه ایزو را انجام میدهند را CB های غیر IAF می‌نامند. ثبت و صدور گواهی نامه ISO به دو صورت IAF دار و غیر IAF انجام داده می‌شود. اهداف و مقاصد هر سازمانی در انتخاب نوع CB بسیار مؤثر می‌باشند.

 

مزایا و فواید اخذ و دریافت گواهینامه ایزو

اخذ و صدور انواع گواهینامه‌های ایزو مزایا و فواید بسیار زیادی را برای هر مجموعه‌ای بوجود می‌آورد. با طراحی و اجرای استاندارد‌های ایزو افزایش کیفیت و بهبود مستمر و افزایش کارایی و در نهایت سودآوری بیشتر حاصل می‌شود. کسب اعتبار و شهرت و شناخته شدن در بازارهای داخلی و خارجی و جلب اعتماد و رضایت مشتریان باعث ثبات کسب و کار شما می‌شود.

اخذ و دریافت گواهینامه ایزو باعث تبلیغات مؤثر و بازاریابی آسان را برای هر سازمانی بوجود می‌آورند. مدیریت بهتر و افزایش انگیزه و توانمندی کارکنان و کارگران با حذف کارهای تکراری و مشخص کردن فرآیندها با طراحی و اجرای استاندارد‌های ایزو حاصل می‌شود. سازمان‌ها و شرکت‌ها با گرفتن گواهی ایزو می‌توانند برچسب و آرم ایزو را بر روی محصولات و خدمات خود بزنند و تجارت بهتر و آسانی را انجام دهند.

افزایش ایمنی در محصولات و خدمات و حفظ و صیانت از محیط زیست از مزایا و فواید اجرای استاندارد‌های ایزو می‌باشد. حضور موفق در کسب و کارهای داخلی و مناقصات و مزایده‌ها و کنار زدن رقبا با داشتن مدرک ایزو بهتر محقق می‌گردد. اخذ و‌ دریافت استانداردهای ایزو بطور کلی ضامن رشد اقتصادی و پایداری یک کشور می‌شوند.

 

اخذ گواهینامه ایزو از انگلیس چه شرایطی می‌خواهد؟

دریافت گواهی نامه ایزو از انگلیس برای هر سازمان و مجموعه‌ای ممکن و آسان می‌باشد. سازمان بین المللی استاندارد ایزو جهت اشاعه و ترویج فرهنگ استفاده از استانداردهای ایزو در تمام کشورهای جهان قوانین سخت و پیچیده‌ای را لحاظ نکرده است. هر شرکتی که دارای دفتر مرکزی و یا در حال انجام یک یا چند فرآیند در مجموعه اش باشد می‌تواند انواع گواهینامه‌های ایزو را براحتی درخواست و دریافت نماید.

شرایط اخذ گواهی ایزو از تمامی برندها و مراجع کشورهای مختلف برای هر سازمان و شرکتی یکسان می‌باشد. البته یکسری عوامل هستند که نحوه دریافت و مراحل اخذ ایزو را برای هر سازمانی متفاوت می‌کنند. نوع اهداف و انتخاب نوع مرجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو زمان و هزینه گرفتن انواع گواهی ISO تغییر می‌دهند.

میزان سطح همکاری و اهتمام مدیریت برای پیاده سازی استانداردهای ایزو و میزان سطح دانش مسئولان و پرسنل در محیط کار نیز در اخذ گواهی ایزو مؤثر می‌باشند. میزان حجم سازمانی و تعداد پرسنل و کارکنان و همچنین تعداد مدارک ایزویی که درخواست می‌شود در اخذ و دریافت گواهینامه ایزو تأثیر می‌گذارند.

 

اخذ گواهینامه ایزو از انگلیس چه مدارکی لازم دارد؟

اخذ گواهینامه ایزو از تمام مراجع صدور ایزو مدارک سخت و پیچیده‌ای نیاز ندارد. مدیران و مسئولان سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی ایزو بدون نیاز به مدارک تحصیلی و دانشگاهی و پرونده سازیهای پیچیده انواع گواهینامه‌های ایزو را دریافت کنند. مدارک اخذ گواهینامه ایزو شامل یکسری مستندات فنی می‌شود. مستندات ایزو به دو صورت عمومی و تخصصی تهیه شده و ارائه می‌شوند.

مستندات عمومی ایزو شامل خط مشی کیفیت، نظامنامه کیفیت و اهداف کیفیت و چارت سازمانی و نمونه روش‌های اجرایی بهمراه فرم‌ها و گزارش‌ها و دستورالعمل‌های کاری می‌باشد. اما مستندات تخصصی متناسب با نوع استاندارد ایزو و فرآیندهای مجموعه تهیه و تنظیم می‌شوند. کلیه خدمات اخذ و دریافت گواهینامه ISO و ارائه نمونه مستندات ایزو و مشاوره و راهنمایی‌های لازم را از طریق کارشناسان این مرکز بصورت رایگان دریافت نمایید.

سازمان‌ها و شرکت‌های خواهان ایزو برای شروع پروژه اخذ گواهینامه ایزو باید فرم ثبت نام گواهینامه ایزو را درخواست و تکمیل نمایند. مشخصات داخل فرم به دو صورت فارسی و انگلیسی پرسیده شده‌اند. ثبت نام مدیر عامل شرکت و سازمان خواهان ایزو و مشخص کردن نام مرجع صدور گواهینامه و نام گواهینامه ایزو از جمله آیتم‌های مورد نیاز در فرم ثبت نام گواهینامه ISO می‌باشند.

 

اخذ گواهینامه ایزو از انگلیس چگونه انجام می‌شود؟

مشخص کردن اهداف مجموعه‌ها و انتخاب نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو

مشخص کردن زمینه فعالیت مجموعه‌ها و انتخاب نوع گواهینامه ایزو

طراحی و تهیه نمونه مستندات و اجرا و پیاده سازی استانداردهای ایزو

ممیزی و بازرسی استانداردهای ایزو

ثبت و صدور گواهینامه ایزو و استعلام اصالت و اعتبار گواهینامه ایزو

 

سازمان‌ها و شرکت‌های خواهان ایزو بعد از برقراری ارتباط با یک مرکز مشاوره ایزو معتبر باید فرم ثبت نام گواهینامه ایزو را تکمیل نماید. انتخاب نوع مرجع صدور ISO با توجه به اهداف و برنامه‌های یک مجموعه انجام داده می‌شود. سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی دریافت گواهینامه ایزو با اعتبار بین المللی جهت انجام صادرات و کارهای بازرگانی باید توسط مراجع صدور ایزو تحت اعتبار IAF اقدام نمایند.

سازمان‌ها و مجموعه‌های خواهان ایزو با اعتبار داخلی جهت حضور در مناقصات و انجام کارهای تبلیغاتی و برندسازی از مراجع بدون اعتبار IAF باید اقدام نمایند. نحوه اخذ گواهینامه ISO متناسب با نوع مرجع صادر کننده گواهی ایزو مراحل و شرایط متفاوتی پیدا می‌کند. دومین مرحله بعد از انتخاب نوع هدف مشخص کردن زمینه فعالیت سازمانی و تعیین نوع استاندارد یا استانداردهایISO می‌باشد.

 

انواع استانداردهای ایزو

استانداردهای سیستم‌های مدیریتی

انواع استانداردهای محصولات و خدمات

استانداردهای سیستم‌های مدیریتی در دو حوزه عمومی و تخصصی تقسیم می‌شوند. سیستم‌های مدیریتی فارغ از نوع محصولات و خدمات با ارائه قوانین و الزامات در سیستم فرآیندها اعمال می‌شوند. استانداردهای سیستم‌های مدیریتی عمومی دارای یکسری قوانین و الزاماتی هستند که شامل حال هر نوع کسب و کار و فعالیتی می‌شوند. انواع استانداردهای تخصصی ایزو دارای یکسری قوانین و الزامات مختص و مرتبط با یک نوع حرفه و کسب و کار می‌شوند.

 

پر کاربردترین استانداردهای ایزو

استانداردهای سیستم‌های مدیریتی ایزو بیشترین و پرکاربردترین استفاده را در میان مشاغل و حرفه‌ها در کشور ایران دارند. استاندارد سیستم مدیریت کیفیت تحت عنوان گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و استاندارد سیستم مدیریت زیست محیطی تحت عنوان گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ و استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی تحت عنوان گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ از جمله مهمترین و اساسی‌ترین گواهینامه‌های ISO در حوزه قوانین عمومی سازمان بین‌المللی استاندارد می‌باشند.

مرحله سوم از اخذ گواهینامه ایزو تهیه نمونه مستندات و طراحی قوانین و الزامات ایزو برای فرآیندهای مجموعه خواهان ایزو می‌باشد. همانطور که گفته شد لیست کامل مستندات مهم‌ترین استانداردهای ایزو را در قالب فرمت WORD بصورت رایگان از مشاوران و کارشناسان این مرکز دریافت نمایید. اجرا و پیاده سازی استانداردهای ایزو در صورت انتخاب مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو تحت اعتبار IAF لازم و ضروری است.

سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی دریافت گواهینامه ایزو توسط مراجع صدور ایزو بدون اعتبار IAF می‌توانند نمونه مستندات ایزو را بصورت اختیاری تهیه کنند و در فرصت مناسب به اجرای آنها بپردازند. ثبت و صدور گواهینامه ایزو بدون اعتبار IAF در همین مرحله به پایان می‌رسد و گواهینامه ایزو بدون هیچ‌گونه سخت‌گیری صادر می‌شود.

سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی ایزو بعد از طراحی و اجرای استاندارد‌های ایزو باید ابتدا جهت رفع عدم انطباقات یک ممیزی داخلی انجام دهند. بازرس مرجع صدور ایزو نیز یک ممیزی نهایی برروی استانداردهای ایزو انجام می‌دهد و در صورت عدم هیچ گونه مشکلی رأی به ثبت و صدور گواهی نامه ایزو می‌دهد.

 

تشخیص اعتبار و اصالت گواهینامه ایزو

شرکتها و سازمانها، ارگانها و نهادها و کارخانجات بعد از دریافت مدرک ایزو باید نسبت به اعتبار و اصالت مجوز و گواهینامه‌ای که گرفته‌اند اطمینان حاصل کنند. راه تشخیص اعتبار و اصالت گواهینامه ایزو از طریق انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF به آسانی انجام می‌شود. آموزش رایگان صفر تا صد رجیستری و استعلام اصالت و اعتبار گواهینامه ایزو را از مشاوران و کارشناسان مرکز ما بصورت رایگان دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مفید
لینکهای مرتبط و مفید