اخذ دریافت صدور فوری و ارزان گواهی گواهینامه ایزو ISO و IMS و HSE و CE و رتبه گرید پیمانکاری و رتبه و گرید انفورماتیک

5/5 - (9067 امتیاز)

مراحل دریافت گواهینامه ایزو معتبر

مراحل دریافت گواهینامه ایزو معتبر

مراحل دریافت گواهینامه ایزو معتبر ، صدور گواهینامه ایزو معتبر چطور هست؟ چطور گواهینامه ایزو معتبر بگیریم؟ از کجا گواهینامه ایزو معتبر دریافت کنیم؟ نحوه صدور گواهینامه ایزو معتبر با سیستم کاران ، ثبت و صدور گواهینامه ایزو معتبر ، ارزان و فوری با سیستم کاران و بسیاری عناوین دیگر که کاربران جهت صدور گواهینامه ایزو معتبر و دارای اعتبار با آنها درون مرورگرهای مختلف بدنبال جواب آن می گردند. دغدغه شرکتها و سازمانهای متقاضی هست.

گواهینامه ایزو معتبر

گواهینامه ایزو معتبر در اصل گواهینامه ایزویی هست که تحت اعتبار IAF می باشد. IAF تنها نهاد بین المللی هست که از سوی سازمان جهانی ایزو ، مجوز صدور گواهینامه ISO را برای AB صادر می کند. AB نهاد دولتی اعتبار دهی می باشد که به CB ها مجوز ثبت و صدور گواهینامه ایزو را می دهد. پس گواهینامه های ایزو صادره تحت اعتبار IAF دارای بالاترین سطح اعتبار هست و معتبر می باشد.

گواهینامه ایزو معتبر غیر IAF

دسته دیگر گواهینامه های ایزو اصطلاحا غیر IAF هستند. این گواهینامه های ایزو تحت اعتبار CB هایی صادر می شوند که تحت نظر AB هایی فعالیت می کنند که مستقل از IAF هستند. یعنی AB های اعتبار دهنده تحت نظر IAF نیستند. به همین جهت به آنها اصطلاحا غیر IAF گفته می شود. گواهی نامه های ایزو غیر IAF نیز معتبر هستند اما دارای سطح اعتبار IAF نیستند.

گواهینامه ایزو غیر IAF بنوعی ساخته و پرداخته ما ایرانیهاست. به همین جهت بابت مقاصد داخلی کار راه انداز هست. در خصوص مناقصات ، تبلیغات ، برند سازی ، رقابت با رقبای همکار ، مطرح شدن درون بازارهای داخلی ، جلب نظر و رضایت مشتری ، پیاده سازی واقعی و بسیاری نیات دیگر کار راه انداز هست.

گواهی نامه های ایزو غیر IAF از طریق CB های مختلفی صادر می شود که همگی دارای یک سطح اعتبار هستند اما قیمتهای آنها متغیر هست. تفاوت در نام برند و ظاهر آنهاست. تفاوت قیمتها اما بنابر دلایلی چون دندانگردی شرکتهاست.

گواهینامه ایزو تقلبی

گواهینامه ایزو تقلبی ، متاسفانه این روزها بسیار در بازار گواهینامه های ایزو دیده می شود. در میان مراجع صدور گواهینامه غیر IAF ایزو ، شرکتها و حتی افرادی هستند که اقدام به صدور گواهینامه ایزو تقلبی می کنند. آنها چنان با مهارت و تبحر و با استفاده از ترفندها و ابزارهای مختلف اینکار را می کنند که تشخیص تقلبی بودنشان بنوعی غیر ممکن بنظر میاید.

شرکتهای ساختگی و افراد شیاد با سوء استفاده از نام سایتهای معتبر ، اقدام به ساخت برندهای به ظاهر معتبر می کنند. آنها با اضافه کردن پسوند و پیشوند و جابجایی کلمات اینکار را می کنند. با پول دادن به گوگل و ادورز خود را در راس مرورگر گوگل بالا میاورند. با زدن لوگو و برچسب و مهر برجسته شکل گواهینامه ها را موجه نشان می دهند. سایتهای ساختگی میسازند که گواهی ایزو صادره آنها در آنجا استعلام میشود.

شناخت این گواهینامه های ایزو تقلبی براحتی امکانپذیر نیست. نیاز هست که یک شرکت متقاضی ایزو ، اگر میخواهد گواهینامه ایزو بگیرد حتما از یک مشاوره آگاه بهره ببرد. تمامی خدمات مشاوره مرکز سیستم کاران رایگان می باشد. متقاضیان محترم اخذ گواهینامه ایزو معتبر ، تنها کافیست با مرکز یک تماس بگیرند. مشاوران خبره ما در خدمت متقاضیان عزیز هستند.

جهت انتخاب یک مرجع معتبر با مرکز سیستم کاران با شماره 79165 – 021 تماس بگیرید. بعد از کسب اطلاعات کافی جهت تعیین مرجع صادر کننده گواهی ایزو معتبر برای اخذ گواهینامه ISO اقدام نمایید.

مراحل قانونی صدور گواهینامه ایزو معتبر

مراحل دریافت گواهینامه ایزو معتبر ، می تواند راهنمای شما جهت انتخاب یک مرجع معتبر صادر کننده گواهینامه ایزو باشد. اینطور نیست که یک مرجع براحتی به متقاضی بگوید گواهینامه ایزو را می گیرد. اخذ گواهینامه ایزو معتبر ، مراحل خود را دارد. مراحل قانونی دریافت گواهینامه ISO را میتوان اینگونه تعریف کرد:

1 – مشخص کنید که هدفشان از اخذ گواهینامه ایزو چیست؟

در گام اول بایستی مشخص شود که هدف شرکت متقاضی از اخذ گواهینامه ایزو چیست؟ اهداف شرکتها را به طور کلی اینطور میتوان گفت. اخذ گواهینامه ایزو جهت ( مناقصات ، صادرات ، رقابت با رقبای همکار ، تبلیغات و برند سازی ، مطرح شدن درون بازارهای داخلی و خارجی ، پیاده سازی واقعی استانداردهای ایزو و بسیاری اهداف دیگر ) که همگی اهداف جهت جلب رضایت مشتری و جذب مشتری و بهره وری بیشتر هستند.

2 – مشخص کنید که نوع گواهینامه ایزو که میخواهید، چیست؟

در گام دوم تعیین کنید که چه نوعی از گواهینامه ایزو مد نظرتان هست. گواهی نامه ایزو انواع و اقسام متعددی دارند که تعدادشان بسیار زیادست. جهت مشاهده کلیه گواهینامه های ایزو ، وارد سایت ایزو به آدرس WWW.ISO.ORG شوید.

اما مهمترین گواهینامه های ایزو که عمومی ترین نوع گواهی های ISO محسوب میشود بیشترین تقاضا را دارد.

گواهینامه ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت

 ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی

گواهینامه ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی یا حرفه ای

گواهینامه IMS سیستم مدیریت یکپارچه

و گواهینامه های ایزو عمومی دیگر و انواع گواهینامه های ایزو تخصصی که متناسب هر حوزه فعالیت یک یا چند گواهینامه ایزو تدوین شده است. متقاضی اخذ گواهینامه ایزو بایستی بداند که چه گواهینامه ایزو با چه هدفی مدنظرش هست. یا کارفرمای مناقصه گزار تعیین می کند و مشخصا می گوید که سازمان مربوطه چه گواهینامه ایزو یی را بابت کسب امتیاز لازمه بایستی اخذ کند.

3- مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو درخواستی خود را مشخص کنید

در این مرحله بایستی مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو مشخص شود. سازمان متقاضی دریافت گواهینامه ایزو ، بعد از تعیین هدف خود از اخذ گواهینامه ایزو و نوع گواهینامه ایزو درخواستی بایستی مرجع صادر کننده ایزو خود را تعیین کند. اینکه از چه مرجعی میخواهید گواهینامه ایزو بگیرید. هدف شرکت متقاضی از اخذ گواهینامه ایزو بایستی مشخص شود. با توجه به تعیین هدف دریافت گواهینامه ایزو ، می توان یک مرجع صادر کننده ایزو انتخاب کرد.

مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو ISO را می توان بطور کلی اینگونه تعریف کرد: مراجع صادر کننده ایزو معتبر تحت نظارت IAF ، مراجع صادر کننده ایزو تحت نظارت مراجع غیر IAF .

4 – مرحله مستند سازی و پیاده سازی استانداردهای ایزو

مستندات بر حسب نوع گواهینامه ایزو از طرف مراجع صادر کننده ایزو تهیه و تدوین میشوند و به نهاد متقاضی گواهینامه ایزو ارائه می شود. پیاده سازی با توجه به مستندات انجام می شود. پیاده سازی را یا خود شرکت متقاضی هر زمانی که بخواهد، انجام می دهد. یا اینکه می تواند با کمک گرفتن از مشاور ایزو ، پیاده سازی را انجام بدهد.

5 – ممیزی داخلی و ممیزی خارجی ( ممیزی اولیه )

واژه ممیزی در معنای بازرسی هست. ممیزی یعنی رفع عدم انطباقها ، ممیزی توسط یک ممیز ، انجام می شود که انطباقها و عدم انطباقها را بررسی می کند. مرحله ممیزی و رفع عدم انطباقها ممکنست چند مرحله طول بکشد تا ممیز مجوز صدور گواهینامه ایزو را صادر کند. ممیزی اولیه شامل ممیزی داخلی سازمان و ممیزی خارجی سازمان می شود.

6 – ممیزی نهایی

در مرحله آخر ممیزی و پس از طی مراحل ممیزی اولیه و رفع عدم انطباقها ، ممیز پس از یک ممیزی نهایی ، اجازه صدور گواهینامه ایزو را صادر می کند.

7 – ثبت و صدور گواهینامه ایزو

پس از ممیزی نهایی ، ممیز مجوز ثبت و صدور گواهی نامه ایزو را صادر می کند. در نهایت گواهینامه ایزو صادر خواهد شد.

8 – استعلام و رجیستری گواهینامه ایزو صادر شده

استعلام گواهینامه ایزو صادره ، بایستی از طریق مرجع اعتبار دهنده و سایت AB قابلیت استعلام داشته باشد. اگر گواهینامه IAF باشد بایستی از طریق IAF آن را رجیستری کرد.

9 – تحویل گواهینامه ایزو

در آخر گواهینامه ایزو تحویل مجموعه متقاضی داده می شود. اعتبار گواهینامه های ایزو سه ساله هست. اما بایستی هر ساله تمدید شود. قبل از سر رسید ممیزی سالیانه ، بایستی تمدید صورت گیرد تا گواهینامه ایزو منقضی نشود. چنانچه سررسید سالیانه سربیاید، AB نام شرکت دارای گواهینامه ایزو را از سایت خارج می کند.

مرکز سیستم کاران بعنوان یکی از اولین و بزرگترین مراکز فعال در ثبت و صدور گواهینامه ایزو ، در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه ارائه کننده گواهی ایزو به شما متقاضی محترم هست. تنها با یک تماس به گواهی ایزو متناسب نیاز خود خواهید رسید.

4 پاسخ

  1. گرفتن گواهینامه ایزو را همیشه بخاطر اینکه تصور می‌کردیم سخت هست به تعویق می‌انداختیم. اما بعد از ارتباط تلفنی با کارشناس مرکز سیستم کاران خیلی آسان و ارزان به نتیجه ای که میخواستم رسیدم. اخذ گواهی ایزو از مرکز سیستم کاران را توصیه میکنم.

  2. چجوری گواهینامه ایزو تقلبی را از اصلی تشخیص بدیم ؟ همچنین ممنون میشم راهنمایی بفرمایید برای شرکت ما که وابسته به صنعت خودروسازی چه گواهینامه‌هایی مورد نیاز هست ؟ قصدمون تبلیغات و جذب مشتری

  3. گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ را به همراه گواهینامه های ایزو در راستای مشتری مداری و جلب رضایت مشتریان را درخواست داریم. لطفاً نام تمامی استانداردهای مربوطه را بهمراه قیمت و مراجع ثبت و صدور برای ما ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مفید
لینکهای مرتبط و مفید