اخذ دریافت صدور فوری و ارزان گواهی گواهینامه ایزو ISO و IMS و HSE و CE و رتبه گرید پیمانکاری و رتبه و گرید انفورماتیک

4.8/5 - (165 امتیاز)

دریافت گواهینامه HSE

دریافت گواهینامه HSE

دریافت گواهینامه HSE بیشتر مورد توجه شرکت کنندگان در مناقصه ها هست. پیمانکاران معمولا برای شرکت در مناقصات نیاز به اخذ گواهینامه HSE دارند. گواهینامه HSE همان گواهی HSE-MS است. اکثر متقاضیان اخذ گواهینامه HSE اطلاعات لازم را ندارند. برای همین همیشه سئوالات زیر در ذهنشان هست.

گواهینامه HSE چیست؟

مراجع صادر کننده برای دریافت گواهینامه HSE کجا هستند؟

چگونه می توان فهمید گواهینامه HSE دریافت شده اصل است؟

مدت زمان اخذ گواهینامه HSE چقدر است؟

هزینه های مستقیم ریز مستقیم دریافت گواهینامه HSE چقدر است؟

مدت اعتبار گواهینامه HSE دریافت شده چقدر است؟

نحوه تمدید گواهی نامه HSE-MS چگونه است؟

بنابراین متقاضیان محترم باید تمام اطلاعات بالا را داشته باشند. سپس با توجه به وضعیت و نیاز خودشان برای دریافت گواهینامه HSE اقدام کنند.

گواهینامه HSE یا گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران اداره کار؟

قبل از هر اقدامی توجه بفرمایید که گواهی نامه HSE یا همان گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران فرق دارد. دریافت گواهینامه HSE از طریق همان شرکتها یا CB های صادرکننده گواهینامه ISO هست. اما گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران یک گواهینامه ملی و داخلی است. گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران توسط اداره کار صادر می گردد. در این مقاله هدف ما دریافت گواهینامه بین المللی HSE-MS هست. برای اطلاع از دریافت گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران اداره کار اینجا کلیک نمایید.

گواهینامه HSE چیست؟

نام کامل گواهینامه HSE گواهینامه HSE-MS هست. اصطلاح HSE-MS مخفف عبارت پنج کلمه انگلیسی هست. حروف اول کلمات  Health, Safety and Environment Management System را اگر کنار هم قرار بدهیم عبارت HSE-MS می شود. موضوع HSE برای اولین بار در دنیا توسط انجمن شرکتهای نفتی آمریکا بنیان گذاری شده، بعدها مدل HSE-MS در کل دنیا نشر داده شد. الان اکثر شرکتهای کارفرمایی از پیمانکاران خود HSE را مطالبه می کنند. مدل HSE شباهت خیلی زیادی با اشتراک دو استاندارد بین المللی ISO14001 و ISO45001 دارد. اما با هم متفاوت هستند.

مراجع صادر کننده گواهینامه HSE کجا هستند؟

همان مراجعی که گواهینامه های بین المللی ISO را صادر می کنند گواهینامه HSE را نیز صادر می کنند. بنابراین بمنظور گرفتن گواهینامه HSE بایستی سراغ CB های صادر کننده گواهینامه ISO رفت. البته گواهینامه HSE چون استاندارد نیست و فقط یک مدل است، بنابراین بعنوان استاندارد مورد تاییدIAF نیست و یعنی نهاد بین المللی IAF گواهینامه HSE را اعتبار دهی نمی کنند. برای داشتن لیست شرکتهای صادر کننده گواهینامه HSE کافیست با مرکز سیستم کاران تماس حاصل نمایید. جدیدترین و بروزترین لیست سازمانهای صادر کننده گواهینامه HSE را از ما بخواهید مراجعی که برای گرفتن گواهینامه HSE میتوان بهشون اعتماد کرد.

چگونه میتوان فهمید گواهینامه HSE دریافت شده اصلی است؟

اصولا اگر مراجع صادر کننده گواهینامه HSE یک CB معتبر باشد بهتر است. یک CB معتبر یعنی از یک AB معتبر با عضویت در نهاد IAF اعتباردهی شده باشد. در ایران معمولا دو دسته CB فعالیت می کنند. دسته اول تحت اعتبار IAF هستند و دسته دوم تحت اعتبار جایی به غیر از IAF هستند. برای دریافت گواهینامه HSE شایسته است که از مراجع تحت اعتبار IAF اقدام بفرمایید. لازم به ذکر است که هر دو حالت مدعی صدور گواهینامه اصلی هستند. هر دو گواهینامه IAF ی و چه غیر IAF ی در سایت های خودشان رجیستر می شوند.

مدت زمان دریافت گواهینامه HSE چقدر است؟

مدت زمان دریافت گواهینامه HSE بستگی به نوع CB صادر کننده دارد. اگر CB صادر کننده IAF ی باشد معمولا زمان بیشتری ( حداقل 3 هفته ) زمان لازم دارد. اما اگر CB های صادر کننده گواهینامه HSE غیرIAF ی را انتخاب نمایید زمان خیلی کمی نیاز هست. امروزه چون مراجع غیر IAF ی بدون قید و بند هستند در کمترین زمان ممکنه گواهینامه HSE صادر می کنند. صدور گواهینامه HSE ارزان و فوری از همین مراجع غیر IAF ی هستند.

هزینه های دریافت گواهینامه HSE چقدر است؟

همانطور که نوع مرجع صادر کننده گواهینامه HSE در مدت زمان صدور تاثیر دارد قیمت هم تاثیر دارد. مراجع تحت اعتبار IAF معمولا قیمت و هزینه ثبت و صدور گواهینامه HSE بالایی دارند. در حالیکه مراجع صادر کننده گواهی HSE که تحت اعتبار IAF نیستند قیمتشان به مراتب خیلی پایین است. اگر صدور گواهینامه HSE ارزان مختص شرکتها و CB های غیر IAF ی است. بروزترین و کمترین قیمت ها را از مرکز سیستم کاران بخواهید.

مدت اعتبار گواهینامه HSE دریافتی چقدر است؟

پس از دریافت گواهینامه HSE چیزی که متقاضی برایش مهم است مدت اعتبار گواهی هست. اصولا اکثر CB ها گواهینامه های ایزو و HSE را سه ساله صادر می کنند. البته هر سال بایستی مجدد امورات ممیزی مراقبتی سالیانه انجام گیرد. در صورت اوکی بودن نتیجه ممیزی مراقبتی سالیانه اصطلاحا اعتبار سالانه گواهینامه HSE تمدید می گردد. بدین صورت که رجیستر اعتبار گواهینامه HSE در سایت صادر کننده باقی می ماند. اما اگر متقاضی این ممیزی مراقبتی سالیانه را قبول نکند و هزینه اش را ندهد نام شرکت دارنده گواهینامه HSE را از سایت خود خارج می کند. خیلی از دارندگان گواهینامه HSE در موعد سالیانه فیزیک خود گواهینامه اکتفا می کند. یعنی تمایل به پرداخت هزینه های تمدید ندارد. از ایزو بعضی مراجع صادر کننده مدرک HSE ، گواهینامه خود را با عتبار یکساله صادر می کنند تا متقاضی موعد سالیانه مجبور به پرداخت هزینه و تمدید زمان گواهینامه HSE خود را انجام دهند.

نحوه تمدید گواهی نامه HSE-MS چگونه است؟

نحوه تمدید سالیانه گواهینامه HSE همانند همان روال صدور گواهینامه HSE است. فقط تمدید گواهی هزینه کمتری دارد. اگر شما یک گواهینامه HSE در دست دارید شایسته هست که برای تمدید اعتبار سالیانه آن از همان مرجع و CB صادر کننده اقدام نمایید. البته یک سری از CB ها در موعد تمدید سالیانه مبلغ بیشتر و دور از ذهنی را از متقاضی مطالبه می کنند. در اینصورت متقاضی قید گواهینامه HSE دریافت خود در سال قبل را می زند. برای تمدید از جای دیگر و از CB دیگیری اقدام می کند که با شرایط بهتری همکاری می کند. شرایط بهتر یعنی زمان کمتر ، قیمت کمتر و اعتبار بیشتر. سازمان مرکزی سیستم کاران گواهینامه HSE شما را با کمترین قیمت و کمترین زمان و بیشترین اعتبار تمدید می کند.

2 پاسخ

  1. گواهی نامه hse برای شرکت ما خیلی ضروری بود . بعد از برقراری ارتباط با این مرکز بدون شرایط سختی توانستیم گواهینامه hse را بگیریم.با توجه به پیشنهاد خوب کارشناس این مرکز گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ را هم گرفتیم که خیلی به درد خورد و تونستیم جهت حضور در مناقصه دست پر باشیم . انشالله در آینده باز هم بتونیم از خدمات مرکز شما بهره مند گردیم. سپاس گزارم

  2. اخذ گواهی HSE-MS خیلی راحت تر از اون چیزی بود که تصور می‌کردیم. ممنونم
    حالا تصمیم داریم گواهینامه های ایزو مهم را هم مثل ایزو ۹۰۰۱ برای شرکتمون دریافت کنیم. آیا مراحل کار به همون صورت است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مفید
لینکهای مرتبط و مفید