اخذ دریافت صدور فوری و ارزان گواهی گواهینامه ایزو ISO و IMS و HSE و CE و رتبه گرید پیمانکاری و رتبه و گرید انفورماتیک

5/5 - (135 امتیاز)

اخذ گواهینامه ایزو از آلمان

اخذ گواهینامه ایزو از آلمان

اخذ گواهینامه ایزو از آلمان را از مراجع ثبت و صدور ISO زیر نظر و اعتبار برند DAKKS با بالاترین سطح اعتباری انجام دهید. دریافت گواهی نامه ایزو از آلمان، گرفتن مدرک ایزو از آلمان، دریافت ایزو از آلمان بمعنای گرفتن مدرک ایزو از مراجع و شرکت‌ها و نمایندگی‌های معتبر آلمانی می‌باشد.

کشور آلمان یکی از اعضای اصلی سازمان بین المللی استاندارد است که به نمایندگی یک مرکز رسمی و دولتی بنام DAKKS به شرکتها و مراجع مجوز صدور ایزو را می‌دهد. مراجع و شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو را Certification Body یا اصطلاحاً CB می‌نامند.

CB های فعال در کشور ایران به دو صورت داخلی و خارجی فعالیت می‌کنند. مراجع CB های داخلی تحت نظارت و مدیریت مدیران ایرانی و CB های خارجی بصورت نمایندگی تحت نظارت مدیران خارجی در ایران فعالیت می‌کنند. کشور آلمان از جمله کشورهای عضو سازمان ایزو می‌باشد که در کشورهای مختلف نمایندگی ثبت و صدور گواهینامه ایزو را دارد.

انواع مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو

Certification Body های زیادی با سطوح اعتباری مختلف ثبت و صدور گواهینامه ایزو را انجام می‌دهند. البته نکته قابل توجه اینجاست که تمام مراجع صدور ایزو CB خود را معتبرترین و بالاترین معرفی می‌کنند. مراکز و شرکت‌های زیادی هستند که با جمله تبلیغاتی اخذ گواهینامه ایزو از آلمان بدنبال جلب اعتماد مشتریان و متقاضیان ایزو هستند. با معرفی انواع مراجع صادر ایزو می‌توانید تشخیص دهید معتبرترین CB ها کدامند.

 

CB های تحت اعتبار IAF

IAF چیست؟ سازمان بین‌المللی استاندارد ایزو وظیفه تهیه و تدوین انواع استانداردهای ایزو را دارد و جهت مدیریت و رسیدگی به مراجع صادر کننده گواهی ایزو یک نهاد معتبر بین المللی بنام IAF را تأسیس نمود. IAF مخفف عبارت International Accreditation Forum بمعنای انجمن اعتبار دهندگان بین المللی می‌باشد. اعضای انجمن IAF همان نمایندگان استاندارد گذار از مراکز ملی استاندارد در هر کشور می‌باشند.

اعضای انجمن IAF را Accerdiation Body یا اصطلاحاً AB می‌نامند. هر کشور حداقل با یک AB به تعداد زیادی شرکت و مرجع جهت ثبت و صدور گواهینامه ایزو اعتبار بخشی می‌کند. CB های تحت اعتبار یک AB دولتی و‌ رسمی عضو انجمن IAF را CB های تحت اعتبار IAF می‌نامند.

روش صدور ایزو توسط CB های تحت اعتبار IAF همراه با الزام طراحی و پیاده سازی قوانین و الزامات استانداردهای ایزو انجام داده می‌شود. AB های تحت اعتبار IAF موظف هستند هرساله ممیزی‌های لازم را جهت مجوز دهی درست در تمام مراحل از اجرای مستندات گرفته تا ممیزی مراقبتی ایزو را انجام دهند. مسلما ثبت و صدور گواهی ایزو توسط چنین مراجع و شرکت‌ها دارای سطح اعتبار بالا و بین المللی می‌باشد.

 

CB های بدون اعتبار IAF

اخذ و صدور گواهینامه ایزو توسط CB های تحت اعتبار IAF مسلما با توجه به اجرای تک به تک استانداردهای ایزو و متعد بودن به قوانین ایزو به هزینه و زمان بیشتری نیاز دارد. در کشور ایران عوامل بسیار متعددی همچون استفاده از اجناس خارجی و چینی و ارزش ندادن به تولید ملی و ایرانی و وجود تحریم‌های اقتصادی باعث شده کمر اقتصاد سازمان‌ها و تولید کنندگان ایرانی خم شود.

عوامل فوق باعث شده اکثر سازمانها و شرکتها نتوانند گواهینامه ایزو تحت اعتبار IAF را اخذ کنند و جهت حل این مشکل ایرانی‌ها یکسری مراجع و شرکت‌هایی صدور ایزو را ساختند. این نوع شرکت‌ها و CB های ساختگی تحت اعتبار و نظارت یکسری AB هایی هستند که در انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF عضویت ندارند.

اکثر پیمانکاران نیز جهت شرکت در مناقصات نیاز به ارائه فوری مدرک ایزو دارند و با درخواست گواهینامه ایزو با اعتبار IAF نمی‌توانند در زمان کوتاهی مدرک ایزو را دریافت کنند. گرفتن گواهی نامه ایزو توسط مراجع صدور ایزو غیر IAF اکثر مواقع در سطح داخلی برای مناقصه گذاران چاره ساز است. CB های بدون اعتبار IAF مراجعی هستند که تحت اعتبار یک AB بدون عضویت در انجمن IAF ثبت و صدور گواهینامه ایزو را انجام می‌دهند.

اخذ گواهینامه ایزو از آلمان توسط مراجع با اعتبار IAF چگونه انجام داده می‌شود؟

مهم‌ترین و اساسی‌ترین مرحله در آغاز پروژه اخذ ایزو توسط مراجع IAF دار آلمانی انتخاب یک مرکز مشاوره ایزو معتبر و مطمئن می‌باشد. یک مرکز آگاه و مسلط به قوانین ایزو مانند یک معلم با سواد و با تجربه کلیه مراحل گرفتن مدرک ISO را آموزش و مشاوره می‌دهد.

پروژه اخذ و دریافت گواهینامه ISO تحت اعتبار IAF با درخواست و‌ تکمیل فرم ثبت نام ISO یا همان Application form آغاز می‌شود. فرم درخواست گواهی ایزو شامل یکسری مشخصات و آیتم‌های فارسی و انگلیسی می‌باشد. کلیه قسمتهای فرم را با مشاوره و راهنمایی کارشناسان به درستی تکمیل نمایید.

انتخاب نام مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو و نام گواهی ایزو از دیگر قسمت‌های فرم هستند که باید تعیین و مشخص شوند. تعیین درست نام مرجع صدور گواهینامه ایزو در گرو مشخص کردن اهداف سازمانی است. انتخاب نوع گواهینامه ایزو نیز با تشخیص درست زمینه فعالیت انجام داده می‌شود.

اهداف سازمانها و انتخاب نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو

برتر شدن در میان رقبا و جلب اعتماد و رضایت مشتریان و مصرف کنندگان برای هر سازمان و مجموعه‌ای می‌تواند بعنوان اصلی ترین و مهم‌ترین هدف جهت اخذ و دریافت گواهینامه ایزو محسوب شود. اما بطور گسترده‌تر و وسیع‌تر اهداف دیگری هستند که آینده یک سازمان را با گرفتن انواع گواهینامه‌های ایزو می‌سازند. صادرات و انجام کارهای بازرگانی و مطرح شدن در بازارهای فراتر از بازارهای داخلی با اخذ ایزو یکی از برنامه‌های متعالی برای هر سازمان و شرکتی می‌باشد.

حضور در مناقصات و کنار زدن رقبا هدف اکثر سازمانها و شرکت‌های پیمانکاری می‌باشد. انجام تکنیک درست بازاریابی و اهداف مارکتینگی و انجام تبلیغات و برندسازی از عمده اهداف و عوامل درخواست گواهینامه ایزو می‌باشند. رشد و بهبود مستمر و پایدار با طراحی و پیاده سازی واقعی استانداردهای ایزو مسلما زودتر و بهتر محقق می‌گردد.

زمینه فعالیت سازمان‌ها و انتخاب نوع گواهینامه ایزو

سازمان بین المللی استاندارد ایزو برای هر نوع کسب و کاری قوانین و الزامات متنوعی را تهیه و تدوین نموده است. استانداردهای ایزو هم در حوزه سیستم‌های مدیریتی و هم در حوزه خدمات و محصولات شامل تمام مشاغل تولیدی، صنعتی، خدماتی و رفاهی، پیمانکاری، آموزشی و درمانی می‌شوند.

سیستم‌های مدیریتی ایزو در دو طبقه عمومی و تخصصی تعریف شده‌اند. استانداردهای سیستم‌های مدیریتی عمومی شامل حال تمام مشاغل و حرفه‌ها می‌شوند ولی استانداردهای مدیریتی تخصصی ایزو فقط شامل یک نوع حرفه و کسب و کار می‌شوند.

لیست کامل استانداردهای ایزو در سایت رسمی سازمان بین المللی استاندارد ایزو به نشانی WWW.ISO.ORG منتشر شده است. درخواست کنندگان ایزو و کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه و عضویت در سایت سازمان بین‌المللی استاندارد به لیست کامل اسامی استانداردهای ایزو دسترسی پیدا کنند.

لیست برخی از مهمترین استانداردهای ایزو به شرح زیر می‌باشد:

استاندارد سیستم مدیریت کیفیت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱

سیستم مدیریت زیست محیطی گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱

استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱

سیستم مدیریت کیفیت – رسیدگی به شکایات مشتریان گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲

استاندارد سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰

سیستم مدیریت کیفیت – نفت و گاز و پتروشیمی گواهینامه ایزو ۲۹۰۰۱

استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ویژه تجهیزات پزشکی گواهینامه ایزو ۱۳۴۸۵

تهیه نمونه مستندات ایزو و طراحی و اجرای استاندارد‌های ایزو مرحله بعد از انتخاب گواهی نامه ایزو می‌باشد. مستندات ایزو نمونه قوانین و الزامات استاندارد ایزو مربوطه می‌باشند که باید توسط افراد متخصص و تحصیلکرده تهیه شود. مستندات ایزو را بصورت کاملا رایگان از مرکز ما دریافت نمایید.

برخی از نمونه مستندات انواع گواهینامه‌های ایزو عبارتند از:

نمونه خط مشی کیفیت، اهداف کیفیت، نظامنامه کیفیت، چارت سازمانی، نمونه روش‌های اجرایی کنترل سوابق مدیریت، نمونه روش‌های سیستم مدیریت کیفیت، نمونه روش اجرایی آموزش و کنترل مستندات، نمونه روش اجرایی سیستم‌های مدیریتی حفاظت از محیط زیست، نمونه روش‌های اجرایی شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک، نمونه روش اجرایی تعمیر و نگهداری، نمونه روش اجرایی بازنگری و کنترل فرآیندها، فرم‌ها و گزارش‌ها و دستورالعمل‌ها و غیره‌.

ممیزی و بازرسی قوانین و الزامات مورد اجرا هم توسط کارشناس داخلی صورت می گیرد. بعد از آن توسط کارشناس مرجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو ممیزی صورت می گیرد. این دو مرحله ممیزی از جمله مراحل پایانی پروسه اخذ و دریافت گواهینامه ایزو تحت اعتبار IAF می‌باشد. ممیزی اولیه جهت رفع نواقص و اشکالات صورت میپذیرد. در نهایت سر ممیز مرجع صادر کننده گواهی‌نامه ایزو با انجام ممیزی نهایی و نبود هیچ گونه مشکلی رأی به ثبت و صدور گواهینامه ایزو می‌دهد.

اخذ گواهینامه ایزو از آلمان توسط مراجع بدون اعتبار IAF چگونه است؟

اخذ و صدور گواهی نامه ایزو از هر نوع مرجع و شرکتی نیازمند انتخاب یک مرکز مشاوره ایزو معتبر بعنوان رابط می‌باشد‌. بنابراین برای دریافت گواهی ایزو نیز توسط مراجع صدور غیر IAF نیز با برقراری ارتباط با یک مرکز مشاوره ایزو اقدام به تکمیل فرم ثبت نام گواهینامه ایزو نمایید.

مرحله بعد از تکمیل مشخصات فرم ثبت نام ISO انتخاب نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو و انتخاب نوع گواهی ایزو می‌باشد. سازمان‌ها و شرکت‌های خواهان ایزو بدون اعتبار IAF لزوم و اجباری در تهیه نمونه ایزو و پیاده سازی استانداردهای ایزو ندارند. بنابراین با انجام یک ممیزی اولیه اختیاری براحتی ثبت و صدور گواهینامه ایزو برایشان صورت می گیرد.

لیست مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو از آلمان هیچ‌گاه ثابت نیست. بطور کلی هیچ لیست و برنامه‌ای از نام و کار مراجع و شرکت‌های صدور ایزو وجود ندارد. عوامل زیادی همچون سود و ضررهای اقتصادی باعث شد روزانه برخی CB ها حذف و برخی CB ها اضافه شوند.

جهت شناسایی و استعلام شرکت‌های صدور گواهینامه ایزو از آلمان باید به سایت رسمی انجمن IAF مراجعه کنید. آدرس رسمی انجمن اعتبار دهندگان بین المللی WWW.IAF.NU می‌باشد. با جستجوی نام AB برروی سایت مربوطه باید کلیک نمایید و نام CB های مرتبط مثلا با کشور آلمان را مشاهده نمایید.

سازمان‌ها و شرکت‌های خواهان ایزو نیز حتی می‌توانند جهت استعلام از شرکت‌های صدور گواهینامه ایزو از آلمان در کشور ایران یا بصورت حضوری یا از طریق سایت توسط NACI مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران اطلاعات لازم را کسب نمایند.

یک پاسخ

  1. اخذ گواهینامه ایزو از مرجع dakks آلمان آیا بصورت حضوری و مستقیم امکان دارد؟ اصلا در حال حاضر با توجه به تحریم ها نمایندگی dakks در ایران فعالیت می‌کند؟ شرکت و مجموعه ما در حوزه تولید انواع وسایل برقی فعالیت می‌کند و بدنبال اخذ گواهی ایزو از آلمان هستیم ولی سوالات فوق از دغدغه‌های ما شده است که چگونه مطمئن شویم و اطمینان حاصل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مفید
لینکهای مرتبط و مفید